هدست ریزر Blackshark
هدست‌های بلک شارک با تمرکز بر روی بازی‌های esport هستند. و می‌توان گفت نقطه قوت این دسته، صدای شگفت انگیز، وضوح بالای میکروفون و ایزوله کردن عالی صدا می‌باشد.


هدست ریزر Barracuda
این خانواده از هدست‌های ریزر با عملکرد دوگانه هم برای استفاده PC گیمینگ مناسب هستند و هم برای استفاده روزمره و اتصال به گوشی‌های هوشمند برای لذت بردن از موسیقی یا تماس صوتی.


هدست ریزر Kraken
داشتن یک هدست از خانواده کراکن به این معنی است که یک گیمینگ حرفه‌ای چه صدایی دارد(صدای واقعی). گرچه در کنار این مورد بسیار راحت و بادوام هستند.


هدست ریزر Kaira
هدست‌های Kaira با تمرکز بر بازی در پلتفرم‌های کنسول یعنی پلی استیشن و ایکس باکس است. این به این معنی نیست که با PC یا موبایل سازگار نیستند. بلکه از لحاظ طراحی و سازگاری با کنسول تطابق دارند.


کدام هدست ریزر مناسب شماست؟

در انتخاب هدست مناسب برای خود در قدم اول باید پلتفرم یا پلتفرم‌هایی که قصد دارید در آن‌ها از هدست خود استفاده کنید را مشخص کنید. برخی از هدست‌ها مولتی پلتفرم هستند اما برخی دیگر ممکن است با یک یا تعداد کمتری پلتفرم سازگار باشند. برای مثال هدست‌های سیمی که رابط آنها به جای جک ۳.۵ میلیمتر، کابل USB می‌باشد را نمی‌توانید برای استفاده در گوشی‌های اندروید و iOS استفاده بکنید. این پلتفرم‌ها به ۳ دسته اصل PC – کنسول – موبایل تقسیم می‌شود.
در قدم بعدی انتخاب روش اتصال یا ارتباط بین هدست و پلتفرم است. ارتباط می‌تواند بی‌سیم یا سیمی و یا هر دو باشد. گرچه هرکدام از این ۲ روش به ۲ روش دیگر تقسیم می‌شوند. ارتباط سیمی با جک ۳.۵ میلیمتر یا USB برقرار می‌شود. و ارتباط بی‌سیم یا وایرلس با استفاده از بلوتوث یا دانگل وایرلس. اگر پلتفرم یا پلتفرم‌های خود را انتخاب کرده باشید انتخاب روش اتصال نیز به راحتی ممکن است. برای مثال هدست‌هایی که تنها راه ارتباط آنها با دانگل وایرلس می‌باشد به صورت وایرلس به گوشی‌های هوشمندمتصل نمی‌شوند.
در مرحله بعد می‌توانید انتخاب‌های خود را با استفاده از دسته بندی خانواده هدست‌های ریزر محدود کنید. اگر نه می‌توانید در بین گزینه‌های باقی مانده با استفاده از معیار‌های سلیقه شخصی و امکانات و توانایی هدست یک گزینه مناسب را برای خود انتخاب کنید. برخی از متغیرها شامل رنگ، ابعاد، وزن، نوع گوشی، نوع هدبند، طراحی ظاهری، شارژدهی، نوع میکروفون، قدرت و حساسیت صدا، نویز کنسلینگ، نورپردازی RGB و … هستند.
 


سوالات متداول | هدست ریزر

فناوری THX چیست؟
THX Spatial Audio فناوری است که صدای خوب هدست‌های ریزر را به صدای خارق العاده تبدیل می‌کند. این تکتولوژی در اصل حس اینکه در صحنه هستید را به شما القا می‌کند. THX Spatial Audio برای مثال می‌تواند دانستن محل و جهت دقیق شلیک گلوله دشمن در بازی باشد. این تکنولوژی عملکردی بالاتر از 7.1 Surround ارائه می دهد تا صدای شما را زنده کند.


ریزر SMARTSWITCH چیست؟
این فناوری برای هدست‌هایی است که حداقل از ۲ روش ارتباطی برخوردارند. اگر هدستی این فناوری را داشته باشد می‌تواند درحالی که به پلتفرم گیمینگ متصل است و در حال بازی است در همان وضعیت به تماس صوتی خود بر روی پلتفرمی دیگر پاسخ دهد. یا بدون اینکه اتصال خود را با پتلفرم گیمینگ قطع کند به گوش کردن موزیک بر روی پلتفرمی دیگر بپردازد. 


فناوری HYPERSENSE چیست؟
در طول تاریخ بازی کامپیوتری، فناوری‌های بصری و صوتی تکامل یافته‌اند تا حواس بینایی و شنوایی ما را عمیقاً درگیر کنند و تجربه‌های واقعی را در بازی‌ها ایجاد کنند. این فناوری سیگنال‌های صوتی درون بازی را به ارتعاشات برای حس لامسه شما تبدیل می‌کند. این فناوری تکنولوژی بروزتری از هپتیک‌ها در صنعت گیمینگ هستند با این تفاوت که در تمام پلتفرم‌ها قابل استفاده است.


تفاوت میکروفون خم‌شونده و جداشوند چیست؟
میکروفون خم‌شونده برای هدست‌های که میکروفون Cardioid دارند به صوتر دائم به هدست متصل اند و تنها شما می‌توانید جهت و محل قرارگیری میکروفون را با شرایط خود تغییر دهید. اما اگر هدستی میکروفون جداشونده داشته باشد، اتصال میکروفون از هدست را می‌توانید جدا کنید. برای مواقعی که به میکروفون نیاز ندارید.