جدید

کدام کیبورد ریزر برای شما ایده آل است ؟

ممکن است به عملکرد بالا در بازی، تجربه تایپ راحت‌تر یا تلفیقی از هر دو علاقه مند باشید، یافتن کیبورد مناسب برای بهبود کار و بازی شما بسیار مهم است.

HUNTSMAN

خانواده هانتسمن دارای سوئیچ‌های اپتیکال جدید ریزر (بنفش-قرمز-آنالوگ) هستند که با سرعت بالا عمل می‌کنند. روش اتصال تمام مدل‌های این خانواد اتصال سیمی است.


BLACKWIDOW

کیبوردهای بلک‌ویدو برای بازی طراحی شده‌اند و به سوئیچ‌های مکانیکی ریزر مجهز هستند و برای دقت بیشتر در بازی‌ها مناسب می‌باشند.


DEATHSTALKER V2

این خانواده اولین سری کیبوردهای با سوئیچ اپتیکال بسیار باریک ریزر هستند که برای عملکرد و دوام بالاتر بهینه شده‌اند و دارای سوئیچ‌های کاملاً جدید کم‌عمق در بدنه‌ای بادوام و نازک می‌باشند. این دسته برای استفاده ارگونومیک در طولانی‌مدت طراحی شده است.


ORNATA

این دسته از کیبوردهای ریزر دارای سوئیچ‌های Membrane‍ یا Mecha-Membrane که علاوه بر قیمت اقتصادی ویژگی‌های مورد نیاز برای بازی را دارا می‌باشند و همچنین برای استفاده روزمره مناسب هستند.


هنگام انتخاب کیبورد به چه متغیرهایی دقت کنیم ؟

علاوه بر متغیرهای ظاهری همچون رنگ و نوع نورپردازی RGB متغیرهای فنی نیز وجود دارد که مهم‌ترین آنها در ادامه ذکر شده است.

سایز کیبورد

به طور کلی سایز کیبوردهای ریزر به سایز بزرگ (FULL SIZE)، بدون کیبورد اعداد(TKL)، ۶۵ درصد و ۶۰ درصد تقسیم بندی می‌شوند.


عمق کلیدها

به طورکلی تمام کیبوردهای ریزر به دو نوع Low-Profile‍ و Full-Height‍ تقسیم می‌شوند. خانواده HUNTSMAN و BLACKWIDOW از نوع Full-Height‍ و خانواده DEATHSTALKER و ORNATA از نوع Low-Profile‍ می‌باشند. کلیدهای با عمق‌کم برای تولید محتوا مناسب‌تر هستند.


سوئیچ کیبورد

سوئیچ‌های ریزر به مکانیکی، اپتیکال، آنالوگ، غشایی و مکانیکی-غشایی تقسیم می‌شوند که هر کدام ویژگی‌‌های منحصر به فرد خود را دارند و هر کدام نیز ممکن است انواع مختلفی با عملکرد متفاوتی داشته باشند که در ادامه توضیحات هرکدام ذکر شده است.


نوع اتصال

به طور کلی روش اتصال یا سیمی است یا وایرلس اما هرکدام نیز روش‌های گوناگونی دارند. اتصال سیمی در کیبورد‌های ریزر 2 حالت دارد. سیم متصل به بدنه کیبورد و سیم جداشونده. روش وایرلس نیز به 2 حالت بلوتوث و دانگل وایرلس تقسیم می‌شود. هر کیبورد ممکن است 1 تا 3 روش اتصال داشته باشد.


سوئیچ مکانیکال

سوئیچ‌های مکانیکال همیشه از نظر سرعت و دقت برتر بوده اند. تا سال 2010 سوییچ مکانیکال فقط برای تایپ استفاده می شد. چون که دقیقاً برای این منظور ساخته شده بودند. سپس ریزر تصمیم انقلابی برای استفاده از سوئیچ‌های مکانیکی برای کیبورد گیمینگ گرفت و اولین کیبورد گیمینگ مکانیکال در دنیا معرفی شد

چهار سال بعد، ریزر محدودیت‌های عملکرد بازی را با ایجاد سوئیچ های مکانیکی مختلف که هرکدام به طور خاص برای پاسخگویی به نیازی بودند کنار زد و سوئیچ مکانیکی Razer متولد شد.

green switch

Green Switch

سوئیچ کلاسیک. برای کسانی که می‌خواهند هر بار فشردن کلید را احساس کنند و صدای دلنشین آن را بشنوند. سوئیچ مکانیکی سبز ریز دارای حس کلیکی و صدای کلیک متمایز همراه با نقاط عملکرد بهینه‌ برای بهترین عملکرد گیمینگ و تایپ است.

green switch

 • حس: صدا و لمس کلیکی
 • نیروی لازم فعال شدن: 50G
 • عمق حرکت: 4 میلیمتر
 • نقطه فعال شدن: 1.9 میلیمتر
 • فاصله نقطه فعال و ریست شدن: 0.4 میلیمتر


Yellow switch

Yellow Switch

سریعترین و کم‌صداترین سوئیچ مکانیکال. سوئیچ مکانیکی زرد ریزر برای فشردن سریع کلیدها و بازی‌های سرعتی مناسب است. دارای یک عمق حرکت فوق‌العاده سریع 1.2 میلی‌متری است که به شما امکان می‌دهد کلیدها را با بیشترین سرعت ممکن چندین بار فشار دهید.

Yellow switch

 • حس: نرم و بی‌صدا
 • نیروی لازم فعال شدن: 45G
 • عمق حرکت: 3.5 میلیمتر
 • نقطه فعال شدن: 1.2 میلیمتر
 • فاصله نقطه فعال و ریست شدن: 0.0 میلیمتر


Orange Switch

Orange Switch

بی‌صدا اما مرگبار. سوئیچ مکانیکی نارنجی ریزر برای کسانی است که از حس لمسی کلیکی لذت می‌برند اما بدون صدای آن. از همان عملکرد بهینه شده اما با نیروی محرک کمتر مانند سوئیچ مکانیکی سبز ریزر لذت ببرید و در عین حال تجربه بازی آرامی را داشته باشید.

Orange Switch

 • حس: لمس کلیکی و بی‌صدا
 • نیروی لازم فعال شدن: 45G
 • عمق حرکت: 4 میلیمتر
 • نقطه فعال شدن: 1.9 میلیمتر
 • فاصله نقطه فعال و غیرفعال شدن: 0.05 میلیمتر


سوئیچ اپتیکال

سوئیچ‌های اپتیکال ریزر سریع‌ترین عملکردی را که تا به حال در کیبورد گیمینگ تجربه کرده‌اید را ارائه می‌کنند.

ایجاد نوآوری برای ارتقای تجربه بازی چیزی است که ریزر دائماً برای آن تلاش می‌کند. این چیزی بود که باعث شد تا اولین کیبورد مکانیکی برای بازی عرضه شود. سپس سوئیچ‌های مختلف مکانیکی ریزر طراحی شد تا نیازهای گیمرهای مختلف برآورده شود. و با سوئیچ‌های جدیدتر استانداردها بار دیگر تعریف شد


سوئیچ اپتیکال چگونه کار می‌کند؟

سریع ترین کلیک در تمام کیبورهای گیمینگ
بر خلاف سوئیچ های مکانیکی سنتی که دارای قطعات متحرک زیادی هستند و از طریق تماس فلزی فعال می‌شوند، سوئیچ اپتیکال ریزر فعال سازی را از طریق نور امکان پذیر می‌کند. این را تصور کنید: یک کلید را فشار می‌دهید و یک پرتو فوراً توسط میل سوئیچ قطع می‌شود. در این لحظه آن دکمه فعال می‌شود. و سیگنال مربوطه را برای انجام عمل مورد نظر به کامپیوتر شما ارسال می‌کند.

در نهایت می‌توان گفت مشخصه‌های هر دو سوئیچ اپتیکال ریزر نسبت به نمونه‌های مشابه مکانیکی ساده: سرعت واکنش بالا-نیروی فعال‌کننده کم-نقطه فعال شدن(عمق کلید) کم- ماندگاری بالا می‌باشد.


Optical Switches


Optical Switches


Clicky Optical Switch

تنها سوئیچ کلیکی که در نقطه 1.5 میلی متری فعال می شود. که این عدد 30٪ کوتاه تر از سایر سوئیچ‌های مکانیکی کلیکی است. تنها با 45G نیروی لازم برای فعال شدن.


Optical Switches


Optical Switches


Linear Optical Switch

یک سوئیچ خطی که در نقطه 1.2 میلیمتری فعال می‌شود، 16.67٪ کوتاه تر از سایر سوئیچ‌های مکانیکی خطی. با 45G نیروی لازم برای فعال شدن.


Optical Switches


سوالات متداول | کیبورد ریزر

تفاوت بین سوئیچ مکانیکی سبز و زرد ریزر به زبان ساده چیست؟

سوئیچ‌های مکانیکی سبز ریزر با فشار دادن یک دکمه دارای صدای قابل شنیدن و حس ضربه هستند. در حالی که سوئیچ‌های مکانیکی زرد ریزر هنگام فشردن نرم و بی‌صدا هستند.


سوئیچ های مکانیکی ریزر چه تفاوتی با سایر سوئیچ‌های مکانیکی دارند؟

سوئیچ‌های مکانیکی ریزر برای گیمینگ(بازی) طراحی شده‌اند. و برای ارائه عملکرد و دوام در رقابت بهینه شده‌اند.


دکمه‌های ABS Doubleshot چیست؟

دکمه(کلاهک)های دبل شات ABS بر خلاف رنگ آمیزی معمول با دو لایه پلاستیکی ساخته می‌شود که روی هم قرار گرفته‌اند. این باعث می‌شود که دکمه‌ها دوام بیشتری داشته باشند. و نوشته‌های روی کلیدها هرگز محو نمی‌شوند.


سوئیچ‌های Mecha-Membrane ریزر چیست؟

سوئیچ‌های هیبریدی هستند که دارای بازخورد ضربه‌ای و باصدا شبیه سوئیچ‌های مکانیکی هستند. و همچنین حس فشردن آن مانند سوئیچ membrane (غشایی) بالشتکی است.