چه پد ماوسی مناسب شماست ؟

هنگامی که ماوس مورد نظر خود را پیدا کردید، انتخاب پد ماوس مناسب برای تکمیل آن و به حداکثر رساندن عملکرد آن حیاتی است. با این وجود می توانید با حداکثر پتانسیل خود بازی کنید. برای اینکه تصمیم بگیرید کدام پد ماوس ریزر برای شما مناسب است، به دو چیز توجه کنید: حساسیت ماوس و جنس سطح پد ماوس.


  • حساسیت ماوس یا DPI

حساسیت ماوس با مشخصه DPI گفته می‌شود، مخفف Dot Per Inch می‌باشد. یعنی تعداد پیکسل‌هایی که به ازای هر اینچ حرکت فیزیکی ماوس روی صفحه نمایش جابجا می‌شود. به زبان خیلی ساده هرچه DPI ماوس شما کمتر باشد به پد ماوس بزرگتری برای بازی نیاز داریدو البته طبیعتا هرچه DPI ماوس شما بیشتر باشد می‌توانید از ابعاد کوچک‌تری استفاده بکنید.

  • جنس سطح پد ماوس

پد ماوس مناسب باید سطحی داشته باشد که مکمل نوع بازی و سبک بازی کردن مورد علاقه شما باشد. بیایید آنچه را که هر نوع جنس سطخ ارائه می‌دهد و چگونه می‌تواند به بازی کردن شما کمک کند را بررسی کنیم:

سخت یا Hard

سطوح سخت ایده آل برای سبک های بازی که به دنبال سرعت و هدف سریع هستند، حداقل اصطکاک را ارائه می دهند تا بتوانید ماوس را صاف و بدون زحمت حرکت دهید.

نرم یا Soft

ایده آل برای سبک های بازی که به دقت و کنترل نیاز دارند، سطوح نرم فقط مقدار مناسبی از اصطکاک را برای بالا بردن کنترل حرکت ماوس به شما ارائه می‌دهد.