ریزر بلید در مقابل سرفیس بوک 3 | کدام‌یک برای کار شما مناسب است؟

razer blade 15 - ریزر بلید در مقابل سرفیس بوک 3 | کدام‌یک برای کار شما مناسب است؟ - Uncategorized - مای ریزر

Razer Blade 15 اینچ یکی از قدرتمندترین لپ‌تاپ‌هایی است که تا به امروز برای مصارف مختلف طراحی و ساخته‌شده است. این کامپیوتر ویندوزی هرچند که بسیار خاص و قدرتمند طراحی‌شده، اما در بازار محصولات مشابه، بدون رقیب نیست و محصولاتی نظیر سرفیس بوک 3 در برخی از موارد توان رقابت با آن را دارند.

در این مطلب به مشخصات فنی ریزر بلید 15 اینچ و سرفیس بوک 3 را بررسی کرده و خواهیم گفت که کدام‌یک از این محصولات برای کار شما مناسب خواهد بود.

طراحی بدنه | ریزر و سرفیس هر دو دستگاه‌های سبک، زیبا و قابل تحسین هستند

ریزر بلید 15 اینچ با طراحی بدنه ویژه و رنگ تیره‌رنگ خود یکی از محصولات خاص و منحصربه‌فرد در میان کامپیوترهای ویندوزی به حساب میاید. این محصول همچنین بسیار نازک و سبک طراحی‌شده است و برای حمل روزمره نیاز به زحمت زیادی ندارد. همین موضوع باعث می‌شود تا استفاده از ریزر بلید جدید آسان باشد و شما بتوانید آن را همیشه همراه خود داشته باشید.

از طرف دیگر سرفیس بوک 3 نیز دست کمی از ریزر بلید ندارد و می‌تواند به عنوان یک رقیب قدرتمند پا به پای ریزر بلید ایستادگی کند. سرفیس بوک 3 یک دستگاه سبک، قابل حمل و جمع و جور است که دقیقا می‌توان آن را همانند همتای ریزرش به همه جا برد.

نمایشگر قدرتمند ریزر در کنار نمایشگر لمسی سرفیس

ریزر بلید دارای نمایشگر باکیفیتی است که می‌توانید تصاویر را باکیفیت بسیار بالایی به شما نمایش دهد. با وجود ریزر بلید شما حق انتخاب بیشتری برای تماشای محتوا با رزولوشن بالاتر را در نمایشگر 15 اینچی دارید. این موضوع قطعاً برای گیمرها و طراح‌های گرافیک و کسانی که کارهای مربوط به ویرایش تصویر انجام می‌دهند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

از طرف دیگر سرفیس لپ تاپ هرچند که کیفیت نمایشگر، رزولوشن و تراکم پیکسلی بسیار بالایی دارد، اما نمی‌تواند از لحاظ فاکتورهای فنی تصاویر را باکیفیت مشابه در ریزر بلید نشان دهد. نکته اصلی این است که سرفیس لپ تاپ شرکت مایکروسافت می‌تواند تبدیل به یک تبلت ویندوزی نیز بشود و با نمایشگر لمسی خود امکانات بیشتری را در رابط کاربری ارائه دهد. این موضوع باعث می‌شود تا طراحی‌های نیاز به قلم‌های استایلوس، اجرای نرم افزارهای مهندسی و معماری در کنار ابزارهای طراحی صنعتی در سرفیس بوک به طرز بهتری پاسخگوی کارهای شما باشد.

به طور کل نمایشگر هر دو دستگاه برای طراحی‌ها و کسانی که کارهای حرفه‌ای مربوط به فایل‌های چند رسانه‌ای انجام می‌دهند بهتر است. با این حال، ریزر بلید می‌تواند برای کاربرانی که نمایش به اجرای بازی‌های گرافیکی دارند یا نیاز به اجرای مداوم نرم افزارهای ویرایش ویدیویی دارند دستگاه کامل‌تری باشد. از طرف دیگر نمایشگر لمسی سرفیس به همراه قلم سرفیس می‌تواند پاسخگوی بسیاری از کارهای آموزشی برای دانشجویان باشد و نرم افزارهای مهندسی، یادداشت برداری و موارد دیگر را به خوبی اجرا کند.

پردازش مرکزی متفاوت در کنار پردازش گرافیکی نسبتاً  برابر

پردازش مرکزی ریزر بلید به لطف استفاده از تراشه‌های نسل جدید اینتل این دستگاه را به یک غول پردازشی مناسب برای کارهای روزمره و حرفه‌ای تبدیل کرده است. این محصول می‌تواند پردازش‌های مرکزی سنگین‌تر را باقدرت بهتری اجرا کند که دلیل این مسئله به پشتیبانی آر تراشه‌های بهینه سازی شده و فرکانس بالای اینتل باز می‌گردد. این در حالی است که پردازنده به کار رفته در سرفیس لپ تاپ هرچند که بسیار کاربردی است اما به دلیل طراحی ویژه خود و اجبار مایکروسافت برای تعبیه آن در پشت نمایشگر با محدودیت‌های زیادی درزمینهٔ سیستم خنک کنندگی مواجه بوده است که این مسئله باعث می‌شود تا قدرت پردازش مرکزی این محصول تا حدودی کمتر از ریزر باشد.

از طرف دیگر استفاده از پردازنده‌های گرافیکی بهینه سازی شده در هر دو دستگاه باعث شده تا هر دو دستگاه در کانفیگ های هم‌رده خود، قابلیت رقابت و برابر با یکدیگر را داشته باشند.

نتیجه گیری

به نظر می‌رسد که Razer Blade یکی از محصولات کارآمد برای طرفداران اجرای بازی‌های کامپیوتری در کنار اجرای مداوم نرم افزارهای رندر گیری و مهندسی به حساب میاید. از طرف دیگر سرفیس لپ تاپ شرکت مایکروسافت هر چند که قدرت بسیار زیادی در مقایسه با محصولات هم رده خود دارد اما به دلیل طراحی ویژه خود محدودیت‌های در بخش اجرای سخت افزاری داشته است. با این وجود می‌توان گفت که سرفیس لپ تاپ 3 بیشتر برای اجرای نرم افزارهای طراحی، گرافیکی، آموزشی و ابزارهای نیازمند به قلم استایلوس کارآمد باشد. با این وجود می‌توان به شکل مطمئن اعلام کرده که انتخاب میان این دستگاه به طور کامل بر عهده کاربر و بسته به نوع استفاده از نرم افزارهای مبتنی بر ویندوز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید