Pro یا Stealth ؟ کدام لپ تاپ ریزر برای کار شما مناسب است؟

Untitled 3 - Pro یا Stealth ؟ کدام لپ تاپ ریزر برای کار شما مناسب است؟ - وبلاگ - مای ریزر

مجموعه محصولات لپ تاپ ریزر از جمله دستگاه‌هایی هستند که بیشتر به عنوان کامپیوترهای قدرتمند برای اجرای بازی‌ها شناخته شده‌اند. در این میان لپ تاپ ریزر در مدل‌های مختلفی از جمله Pro و Stealth ساخته‌شده‌اند. حال سؤال اصلی این است که تفاوت این دو سری با یکدیگر چیست و آیا واقعاً لپ تاپ‌های ریز فقط برای اجرای بازی هستند یا می‌توان از آن‌ها برای انجام کارهای دیگر نیز استفاده کرد.

لپ تاپ ریزر بلید Stealth  – دستگاهی قدرتمند و البته کوچک

لپ تاپ ریزر بلید Stealth و سری محصولاتی که با این نام تولید و عرضه می‌شوند، شباهت بسیار زیادی به مک بوک های شرکت اپل و سری XPS تولید شده توسط شرکت DELL دارند. این لپ تاپ‌ها طراحی بسیار ظریفی دارند و بدنه آن‌ها از آلومینیوم CNC ساخته شده است.

از لحاظ طراحی این محصولات را می‌توان به عنوان لپ تاپ‌هایی کاربردی برای انجام کارهای روزمره و حرفه‌ای در نظر گرفت که امکان حمل همیشگی یک کامپیوتر قدرتمند را برایتان فراهم می‌کنند.

البته طراحی ویژه و سبک باعث نشده که ریزر بلید از لحاظ قدرت پردازشی و انجام کارهای حرفه‌ای ضعیف باشد. این لپ تاپ‌ها مجهز به پردازنده‌های Core i7 سری U هستند و برای پردازش‌های گرافیکی از Nvidia GeForce MX استفاده می‌کنند.

به طور کل می‌توان گفت که ریزر بلید Stealth از جمله لپ تاپ‌هایی هستند که برای انجام کارهای حرفه‌ای به صورت روزمره ساخته‌شده‌اند و یک لپ تاپ حرفه‌ای برای انجام کارهای مختلف هستند. شما با این لپ تاپ‌ها می‌توانید پردازش‌های مربوط به نرم‌افزارهای مهندسی، ویرایش ویدیوهای سنگین و نرم‌افزارهای شخصی‌سازی را به خوبی اجرا کنید.

  این لپ تاپ‌ها در سه سایز 13 اینچ ساخته‌شده‌اند. در حقیقت این محصولات تعادلی میان قدرت پردازشی و امکان حمل روزمره در هر جایی را دارند.

با این حساب اگر به دنبال یک لپ تاپ سبک برای انجام کارهای حرفه‌ای هستید، لپ تاپ‌های ریزر بلید می‌توانند همراه همیشگی شما باشند.

ریزر بلید پرو – بزرگ، سنگین و البته قوی‌تر

ریزر بلید پرو یکی دیگر از لپ تاپ‌های تولید شده از طرف برند ریزر است که تفاوت بسیار زیادی با نسخه Stealth دارند. نسخه Stealth که در بالا بررسی شدند بیشتر شامل لپ تاپ‌هایی سبک هستند که امکانات زیادی را به شما ارائه می‌دهند. اما ریزر بلید پرو را می‌توان یک ورک استیشن قدرتمند دانست که در ابعاد یک لپ تاپ ساخته شده است.

ریزر بلید پرو از پردازنده Core i7 سری H استفاده می‌کند و برای پردازش‌های گرافیکی از Nvidia GeForce RTX بهره می‌برد. همین توضیح مختصر کافی است که بدانید ریزر بلید پرو از لحاظ پردازش مرکزی و گرافیکی محصولی قدرتمندتر است که برای انجام کارهای حرفه‌ای‌تر و اجرای بازی‌های کاملاً سنگین ساخته شده است.

ریزر بلید پرو هیچ محدودیتی برای اجرای کارهای نرم افزاری ندارد و به راحتی می‌تواند تمامی بازی‌ها را با نهایت کیفیت برای شما اجرا کند. از طرف دیگر کاربرانی که می‌خواهند برای انجام کارهای حرفه‌ای خود به یک ورک استیشن دسترسی داشته باشند ریزر بلید پرو یک محصول کاملاً حرفه‌ای به حساب میاید که آن‌ها را از خرید و استفاده از کامپیوترهای ورک استیشن دسکتاپ بی‌نیاز می‌کند.

از طرف دیگر ریزر بلید پرو امکان حمل راحت‌تر و آسان‌تری نسبت به کامپیوترهای هم‌رده خود از لحاظ پردازشی دارد. با این حال این محصول به خاطر طراحی و وزن نسبتاً سنگین‌تری دارد و به همین دلیل حمل آن کمی نسبت به لپ تاپ‌های ریزر بلید Stealth دشوارتر است. با این حال این لپ تاپ‌ها تمام محدودیت‌هایی که می‌توان از لحاظ پردازشی در محصولات مشابه دید را کنار زده‌اند.

نتیجه‌گیری

به طور کل  سری Stealth لپ تاپ ریزر بلید مجموعه لپ تاپ‌هایی هستند که برای امکان حمل آسان‌تر و البته اجرای نرم‌افزارهای حرفه‌ای و بازی‌ها ساخته‌شده‌اند. این لپ تاپ‌ها طراحی جمع و جورتری دارند و همراه داشتن آن‌ها به صورت روزانه آسان‌تر است.

از طرف دیگر، ریزر بلید پرو لپ تاپ‌هایی هستند که می‌توان آن‌ها را دستگاه‌هایی قدرتمند و بدون محدودیت در نظر گرفت. این محصولات قدرت پردازشی بیشتری نسبت به ریزر بلید Stealth دارند با این حال از لحاظ طراحی کمی همراه داشتن همیشگی آن‌ها دشوارتر است.

دیدگاهتان را بنویسید